Analiza techniczna - PKO BP

PKO BP przed sporą szansą.


Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski jest największym bankierm w Polsce, niekwestionowanym liderem pod względem ilości obsługiwanych RORów i wartości aktywów. Jest również jedną z większych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak można przeczytać na stronie WWW banku, jego siła opiera się na segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym.

Rzućmy okiem na wykres techniczny tego bankowego giganta.

Czytaj dalej »

Analiza techniczna - ABC Data

Okazja czyni złodzieja... i inwestora!


ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT. W I półroczu br. zaanektowała spółkę iSourse dzięki czemu uzupełniła swój asortyment o produkty Apple. W poprzednim roku zanotowała spory progres wyników finansowych oraz marżowy, co podkreślał Norbert Biedrzycki (prezes zarządu) na prezentacji wyników za 2013 r. Prezentacja wyników za I półrocze 2014 roku tutaj. Spółka niedawno wypłaciła pokaźną dywidendę i ogłosiła program BuyBack za 20 mln PLN. Efekty już są namacalne. (przykładowy raport z 26, 27 i 30 czerwca)

Do rzeczy. (Uwaga! Wykresy tutaj zamieszczone zostały sporządzane na stooq.pl, który inaczej pokazuje wykresy niż większość serwisów – Stooq przelicza wartości operacji na akcjach takich jak odcięcie dywidendy, prawa poboru.)
Czytaj dalej »
Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka