Analiza techniczna - Forte

Konsolidacja na wykresie Forte. 

Forte to producent, hurtownik oraz detalista meblowy. Dużą część sprzedaży realizuje poprzez eksport do Niemiec, Beneluxu (Holandia, Belgia), południowych sąsiadów (Czechy i Słowacja) oraz na wschód (Ukraina i Rosja). Popularny forciak dynamicznie się rozwija. Od 2011 roku co rok zwiększa przychody, a rok 2013 był dla niego rekordowy pod względem zysków netto. Dodatkowo, spółka zapowiada dalszy progres. Świetny postęp spółki widać na wykresie, gdzie kurs znajduje się w stabilnym i dość dynamicznym trendzie wzrostowym:

Forte - wykres dzienny, perspektywa 3-letnia


Akcji Forte w ciągu dwóch i pół roku odnotowały wzrost wartości o 800% (z 6 zł do 48 zł). Formująca się obecnie konsolidacja pomiędzy poziomem 45 a 48 zł może być świetną okazją do zajęcia pozycji przed kolejnym ruchem wzrostowym. Poziom 45 zł to mocne wsparcie. Niedźwiedziom będzie bardzo trudno je sforsować. 
Forte - wykres dzienny, perspektywa roczna
Spójrzmy na wykres bliżej:
Forte - wykres dzienny, perspektywa 3-miesięczna

W bliższej perspektywie widać wyraźnie, że kurs porusza się w przedziale 46-48 zł. W tej chwili znajduje się niemal idealnie pośrodku tej strefy (close 46,95 zł). Na wykresie zaznaczono również wsparcie na poziomie 45 zł oraz świeczkę z 21 maja, gdy kurs przeszedł ostatecznie poziom 45 zł ustanawiając tym samym wsparcie. 

W rezultacie mamy do czynienia z konsolidacją przed kolejnym, mocnym ruchem (sprawdź teorię). Potwierdzają to również zwężone wstęgi Bollinger’a

By zobrazować ewentualny przebieg wypadków, użyję wykresu spółki ABC Data, która niedawno była w bardzo podobnej sytuacji.
ABC Data przed wybiciem - wykres dzienny, perspektywa 3-miesięczna

W rezultacie, kurs wyszedł górą z formacji i aktualnie znajduje się kilkanaście procent wyżej, co obrazuje następujący wykres:
ABC Data po wybiciu - wykres dzienny, perspektywa 3-miesięczna

Kurs Forte znajduje się na najwyższych poziomach w historii. W związku z tym, trudno wyznaczyć zasięg formacji (powodem jest brak historycznego oporu powyżej formacji). Można się sugerować wyjściem z formacji ABC, a wtedy należy ustanowić zasięg formacji kilkanaście procent wyżej, tj. minimum 52,8 zł (10% wyżej od poziomu 48 zł). 

Poziom wejścia: 46,5 zł 
SL: 44,89 zł 
Potencjał wzrostu: minimum 52,8 zł 

Stosunek Zysk/Ryzyko: minimum 3,91 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności 25,57%) 

Analiz Cornix
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka