Analiza techniczna - Komputronik

Dzisiaj analiza spółki, która wpadła mi w oko wczoraj wieczorem. Komputronik pewnie jest znany sporej ilości ludzi, ponieważ działa od dość dawna (od 1996 roku) i ma dość dobrze wyrobioną markę. Dystrybuuje ogólnie mówiąc sprzęt elektroniczny (głównie komputery i smartfony) poprzez swój sklep internetowy oraz ponad 200 naziemnych punktów sprzedaży (zarówno własnych jak i franczyzowych i partnerskich). 


Działalność grupy  jest dobrze zdywersyfikowana i jednocześnie zachowuje core biznesu, czyli skupia się na jednej rzeczy, a nie wchodzi w najróżniejsze biznesy (jak np. spekulację na akcjach spółek na GPW/NC co jest coraz częstszą patologią, ale głównie spółek z NewConnect).
Na wykresie dostrzegam kilka zagrożeń, jednak sytuacja techniczna spółki mnie pozytywnie przekonuje. 


Na początek wykres, który bardziej zaawansowanym inwestorom powinien prawie wszystko tłumaczyć.


Na powyższym wykresie widać, że KOM znajdował się w trendzie spadkowym przez cały rok 2014, aż do lutego 2015 roku. 12 lutego nastąpiło książkowe wybicie z trendu spadkowego (zielony prostokąt) dużą świecą Marubozu (sprawdź teorię). Jej otwarcie było najniższym punktem tego dnia i to pomimo tego, że otwarła się ponad 2-procentową luką (sprawdź teorię). Ten dzień zamknął się ceną 8,17 zł. Obecnie, cena po pewnej konsolidacji, którą można wpisać w narysowanego klina, znajduje się jedynie 10 groszy powyżej tamtej ceny (8,27 zł), co według mnie jest okazją do zajęcia dogodnej pozycji. Dodatkowo, pozytywnego obrazu dodaje wsparcie trendu wzrostowego, do którego kurs właśnie doszedł (strzałka w górę, sprawdź teorię tu i tu).


Jakie widzę zagrożenia na wykresie?


Pierwszym zagrożeniem jest to, iż to wsparcie trendu będzie testowane po raz pierwszy od wybicia się z trendu spadkowego.


Drugim i większym zagrożeniem jest luka podażowa wytworzona otwarciem dnia 26 marca (czerwona strefa na wykresie). Natomiast, jej wagę umniejsza towarzyszący jej bardzo mały wolumen. Relatywnie większy wolumen towarzyszył ostatniej świeczce (z dnia 31 marca).

Jak widać na załączonym wykresie 1-godzinowym, podwyższony wolumen z ostatniej sesji zawdzięczamy ostatniej świeczce popytowej, która według mnie da sygnał do ponownego ataku bykom.

Jak grać?


Minima w klinie to 8,18, co potwierdza, że świeczka wybijająca (max na 8,17 zł) jest mocnym wsparciem i właśnie pod tym poziomem ustawiłbym poziom SL - 8,14 zł.
Zasięg wzrostu to minimum górne ograniczenie klina, tj. około 8,67 zł, jednak to nie górny swing w klinie powinien być celem, a górne ograniczenie kanału wzrostowego po wybiciu (nawet 10 zł).
Poziom wejścia to cena obecna, czyli 8,27 zł.

SL - 1,6%
Minimalny zasięg wzrostu - 4,84%

Stosunek Zysk/Ryzyko - minimum 3,025 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności 33%).Analizy Cornix3 komentarze :

 1. Witam,
  Niby wszystko fajnie, ale ja sprzedałem walor po pokazaniu się luki, zaznaczonej przez Ciebie na czerwono. Zrealizowałem zysk i jest dobrze, dopóki luka nie zostanie pokonana, zapominam o walorze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta luka była spowodowana ewentualną podażą akcji. Jednak dzięki tej informacji (oświadczeni/wyjaśnieniu) luka zostanie domknięta.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-bedzie-podazy-akcji-Komputronika-ze-strony-glownego-akcjonariusza-3315829.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne masz podejście - podobne do mojego takie multidyscyplinarne ;-)
  ps. napisz do mnie maila lub go podaj , mam sprawę.

  OdpowiedzUsuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka