HIT! "Wymarzone Konto" w Raiffeisen Polbank z bonusem 55 zł + 10 zł za Lokatę Mobilną na 4%!

W skrócie: 55 zł za założenie konta zupełnie darmowego, kolejne 10 zł za założenie lokaty na niezłe oprocentowanie 4% oraz szansa na wygranie 5 iPadów i LG Smartwatch za wymyślenie najciekawszego hasła reklamowego. Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się w promocji Comperia Bonus. Oferta jest limitowana, więc warto się pospieszyć. Promocja trwa do 15 kwietnia i jest przeznaczona dla klientów, którzy nie mieli produktu w Raiffeisen'ie po 1 stycznia 2015 roku. Szczegóły poniżej.Wystartowała trzecia edycja już promocji Comperia Bonus. Dzięki niej można łatwo uzyskać 55 zł premii – za założenie „Wymarzone Konto Osobiste” (WKO) w banku Raiffeisen Polbank. Dodatkowo, można uzyskać kolejne 10 zł za założenie Lokaty Mobilnej w tym banku. A gdzie jest haczyk? Trudno takowy znaleźć...

Konto można założyć przez Internet (całkowicie online). Nie trzeba brać karty debetowej ani innych produktów. Nie trzeba spełniać żadnych warunków, by konto było darmowe, co obecnie jest rzadkością. (WKO jest objęte gwarancją bezterminowej bezpłatności konta.) Wręcz przeciwnie - bank dopłaca do ROR. Oprocentowania wygląda następująco:


Wspomniana lokata oferuje 4%, co obecnie jest dobrym wynikiem.

Co zrobić, by uzyskać premię 55 zł?


Wypełnij formularz na stronie Comperii  – jest to niezbędne by otrzymać bonus w postaci 55 zł. Na dole pod formularzem są w przystępny sposób pokazane warunki promocji:


Uwaga! Do bonusu z promocji kwalifikują się osoby, które nie posiadały rachunku w Raiffeisen Polbank po dniu 1 stycznia 2015 roku. Aktualni posiadacze konta w tym banku mogą bezpłatnie zamienić swoje konto na WKO, ale nie mogą wziąć udziału w ComperiaBonus.
Jeśli chcesz skorzystać z promocji kilkukrotnie i założyć konto kilku osobom z rodziny to każdy wniosek musi być wysłany z osobnego adresu e-mail. Comperia nalicza jeden bonus na jeden adres e-mail (oczywiście jednej osoby - nie można założyć kilka kont jednej osobie z kilku adresów e-mail).

Na stronie Comperii będzie również kalkulator dzięki, któremu możemy obliczyć swój zysk uwzględniając uzyskany bonus. Tutaj przykład posiadania 1 tys. na ROR oraz 10 tys. na Lokacie Mobilnej:


Wyliczona suma zysku dotyczy 3 miesięcy, czyli okresu na jaki zakładana jest Lokata Mobilna. W skali roku daje to 5,5% netto.

Poniżej znajdziemy również Najczęściej zadawane pytania, aktualną Tabela Opłat i Prowizji, Regulamin produktów w Raiffeisen Polbank oraz Regulamin promocji Comperia Bonus. Comperia przygotowała również krótki instruktaż na YouTube jak poprawnie spełnić warunki promocji i otrzymać bonus.
Słowem – Comperia i Raiffeisen Polbank odwalili kawał dobrej roboty. Ci pierwsi uczynili chyba wszystko, by promocja była przejrzysta, a Raiffeisen Polbank zaoferował bardzo dobry produkt, który chwali jak zawsze przenikliwy i sceptyczny Maciej Samcik.

Czy konto jest rzeczywiście darmowe? Sprawdźmy. Wymieniam czynności, które można wykonać bez opłat (bez warunków) (wedle aktualnej TOiP):
 • Otwarcie i prowadzenie konta
 • Ustanowienie, modyfikacja, realizacja i usunięcie/odwołanie zlecenia stałego/polecenia zapłaty
 • Wpłata gotówki na konto w kasach banku
 • Przelewy w bankowości internetowej (również do US i ZUS)
Pogrubione czynności są objęte gwarancją nie podwyższenia opłat w przypadku Wymarzonego Konta Osobistego. Według mnie jest to jedno z niewielu kont oferowanych przez banki, które może konkurować z obecnie najtańszym kontem na rynku, tj. konto SMART, które sam posiadam. Konto było opisywane TUTAJ, przy okazji opisywania konta oszczędnościowego SMART procent, które do dzisiaj (17 marca) płaciło 3,5%.

Co zrobić, by uzyskać dodatkową premię 10 zł?

Należy ściągnąć aplikację mobilną banku oraz za jej pomocą założyć Lokatę Mobilną, która daje oprocentowanie 4% w skali roku. Lokata jest zakłada na 3 miesiące. Na lokatę można wrzucić od 1 tys. do 10 tys. PLN. Nie trzeba jej trzymać do końca. Warunek dotyczy uruchomienia lokaty, a nie dotrzymanie jej do końca, a więc można ją od razu zerwać.

(Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne wyposażone w jeden z wymienionych systemów operacyjnych iOS (wersja od 6.0), Android (wersja od 2.2), Windows Phone (wersja od 7.5))


Do rozdania 5x iPad Mini 16 GB wifi oraz 5x zegarek Smartwach LG W110 G!

 
Comperia dodatkowo organizuje konkurs na najlepsze hasło reklamowe dla promocji ComperiaBonus. By wziąć udział w tym konkursie należy:
 1. Zalogować do panelu na stronie Comperia Bonus (po wcześniejszej rejestracji i utworzeniu konta)
 2. Dodać proponowane hasło reklamowe w odpowiedniej rubryce (maksymalnie 200 znaków ze spacjami)
 3. Opublikować zaproponowane przez nas hasło na profilu Comperii na Facebooku
 4. Poczekać na rozstrzygnięcie konkursu. :)


Opodatkowanie nagród i bonusu

Bonus od Comperii (55 zł + 10 zł) jest uznawany jako "sprzedaż premiowa", która nie jest opodatkowana (nie trzeba jej wykazywać w swoim PITcie) do kwoty 720 zł, chociaż US już kombinuje jak się do tych pieniędzy dobrać, ale niektóre banki bronią swoich klientów przed tym podatkiem.

W  przypadku nagród rzeczowych w konkursie na hasło reklamowe to opodatkowanie wynosi 10%. Nagrodą dodatkową jest nagroda pieniężna w postaci ekwiwalentu w gotówce 10% wartości nagrody rzeczowej, która zostanie automatycznie pobrana na poczet podatku - dzięki temu zwycięzca nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy płaceniem podatku od nagród. Tak było również w poprzednich edycjach.
Sprawdź również instruktarz na YouTube od 3:10.

<<< Jeśli chcesz otrzymać bonus 55 zł kliknij w ten link. >>>

Ważne daty i terminy

o 01 stycznia 2015 – Udział w promocji mogą wziąć osoby, które po tym dniu nie posiadały konta w Raiffeisen Polbank.

o 16 marca – 15 kwietnia 2015 roku – okres trwania promocji i okres, w którym można wypełnić wniosek. Bank zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego zakończenia promocji (oferta limitowana) w przypadku dużego zainteresowania, które jest niemałe. ;)

o 11 marca – 15 kwietnia 2015 – czas trwania konkursu na hasło reklamowe Comperia Bonus

o 30 kwietnia 2015 – do tego dnia należy zawrzeć z bankiem umowę o założenie konta

o 31 kwietnia 2015 (tak, taka data jest w Regulaminie (§5), przyjmijmy, że to również 30 kwietnia (: ) – termin na ściągnięcie aplikacji i założenie za jej pośrednictwem Lokaty Mobilnej

o 15 maja 2015 – do tego dnia Comperia zawiadomi uczestników o przyznaniu premii w formie e-mail (uwaga na spam! - ta informacja lubi lądować w folderze "spam")

o 5 dni roboczych – tyle dni ma każdy uczestnik na uzupełnienie swoich danych potrzebnych do wysyłki premii na konto w linku otrzymanym w wyżej wspomnianym e-mailu

o 29 maja 2015 – do tego dnia Comperia wypłaci bonus na konto uczestnika w Raiffeisen PolbankGdzie ulokować resztę gotówki? Gdzie jeszcze dobrze płacą i gdzie ja polecam? • 4% oferuje BGŻ Optima na lokacie na 3 miesiące. Po tym okresie można zamknąć konto i po miesiącu znów załapać się na lokatę 4% jako "nowy" klient. Od 1 tys. do 20 tys. W przypadku zerwania odsetki nie przepadają. Bank jest powoli przejmowany przez BNP Paribas.
 • 4,5% nadal oferuje Meritum Bank, który jest właśnie przejmowany przez Aliora. Oferta od 1 tys. do 10 tys. na 2 miesiące.
 • 4% można otrzymać w IDEA Bank na lokacie Happy. Jest to lokata 3-miesięczna, maksymalnie do 10 tys., dla nowych klientów, bez potrzeby zakładania konta. Minusem jest konieczność odznaczenia lokaty w bankowości internetowej na "nieodnawialną", gdyż odnawia się na gorszych warunkach. Minusem (dla mnie subiektywnie) jest tutaj styczność z grupą Pana Leszka Czarneckiego.
 • 4% oferuję również inny bank z powyższej grupy, a mianowicie Getin Bank. Jest to lokata mobilna, również dla obecnych klientów. Getin Bank oferuje również Lokatę na Start na 4% na 2 miesiące od 500 zł do 10 tys. zł. Zerwać lokatę można w każdej chwili bez utraty odsetek. Getin potrzebuje dokapitalizowania, ponieważ jegoportfel kredytowy (wypchany kredytami frankowymi) się pogorszył oraz jako jedyny niedawno nie przeszedł przeprowadzanych stress testów na polskich bankach. 
 • 5% na dwa miesiące oferuje Deutsche Bank w przypadku założenia równolegle z lokatą darmowego konta osobistego dbNET. Od 2 tys. do 10 tys. Bez konta bank oferuje tylko 2,5%. (Konto jest zupełnie darmowe - sam je używam przy okazji korzystania z dbMaklera.)
 • Orange Finanse oferuje 4% na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące od otwarcia konta osobistego.


Jak założyć Wymarzone Konto Osobiste - krok po kroku.


Wkrótce uzupełnię tą część, gdy sam założę to konto. Będzie to wyglądało tak jak w TYM wpisie.


Pytania, uwagi, sugestie i inne proszę umieszczać w komentarzach.

Ten wpis nie jest sponsorowany - autor nie dostał wynagrodzenia za oferowanie go. Jedyny dochód to ten z afiliacji, więc jeśli chcesz pomóc w rozwoju bloga to skorzystaj z użytych w tym tekście linków afiliacyjnych. Dzięki. (;


Analizy Cornix
4 komentarze :

 1. No trzeba przyznać ciekawa oferta ;) Choć lokaty to nie dla mnie, wole 4% robić w ciągu dnia (na plus, czy na minus, ale przynajmniej widać że coś się dzieje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załóżmy, że średnio w jedną spółkę inwestujesz 2 tys. Wrzuć tę kwotę na lokatę i zerwij w ten sam dzień. Zapewni Ci to zysk w postaci 65 zł netto (nie ma podatku), co daje 4,01% brutto w przypadku inwestycji w akcje z podatkiem Belki. W jeden dzień, bez ryzyka. (:
   Poza tym, nie oszukujmy się, każdy musi mieć konto w banku, a to WOK jest bardzo dobrym kandydatem na konto główne i już dla samego konta warto je założyć.

   Usuń
 2. Podatek jest kolego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opodatkowaniu poświęciłem osobny akapit.
   Widzę, że ktoś tu nie czyta artykułów do końca. A starałem się urozmaicić treść, by nie był sam tekst.. (:

   Usuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka