Analiza techniczna - PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń znajduje się w ważnym punkcie. 

PZU nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy kto kiedykolwiek coś ubezpieczał na pewno rozważał ofertę również PZU, który jest potentatem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdził to niedawno trzema akwizycjami w państwach bałtyckich oraz kupnem Link4, polskiego ubezpieczyciela bezpośredniego (direct). Kolejnym krokiem strategii międzynarodowej jest kupno następnych spółek ubezpieczeniowych z regionu (Słowenia, Rumunia, Serbia) oraz mocniejsze wejście na rynek medyczny.Czas przyjrzeć się wykresowi:

PZU - wykres dzienny, perspektywa roczna


PZU niedawno (koniec kwietnia) wyszedł górą z formacji trójkąta symetrycznego (sprawdź teorię). Retest odbył się na poziomach, które obecnie tworzą strefę popytu z głównym wsparciem na poziomie 435 zł. Grubą, poziomą kreską zaznaczono to właśnie wsparcie, które PZU dzisiaj obroniło po 3 dniach dynamicznych spadków. Jednocześnie kurs wybronił wsparcie trendu krótkoterminowego, który ma swój początek w połowie marca. 


Spójrzmy na wykres w dłuższym terminie:
PZU - wykres dzienny, perspektywa dwuletnia

To co ja tutaj widzę to utworzenie czegoś w rodzaju korytarza wzrostowego:

dla którego pierwszą przeszkodą powinien być ten opór na poziomie 450 zł:


co w rezultacie powinno doprowadzić do pro wzrostowej formacji trójkąta zwyżkującego (sprawdź teorię).  

W kontekście dynamicznego rozwoju, znajdowania się w trendzie wzrostowym oraz obecności kliku wsparć można zakładać, że PZU wyjdzie z pro wzrostowej formacji górą. W rezultacie obecna sytuacja na wykresie ma potencjał wzrostu aż do szczytu z połowy listopada, to jest 475 zł (High – 476,95 zł).

Wejście: 445 zł
SL: 431,5 zł
Potencjał wzrostu: 475 zł.

Stosunek Zysk/Ryzyko: 2,22 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności 45,04%)


Analizy Cornix

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka