Analiza techniczna - PKO BP

PKO BP przed sporą szansą.


Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski jest największym bankierm w Polsce, niekwestionowanym liderem pod względem ilości obsługiwanych RORów i wartości aktywów. Jest również jedną z większych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak można przeczytać na stronie WWW banku, jego siła opiera się na segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym.

Rzućmy okiem na wykres techniczny tego bankowego giganta.


PKO BP - wykres dzienny, perspektywa 2-letnia

W perspektywie 2-letniej PKO BP wydaje się łakomym kąskiem do inwestycji. Kurs znajduje się w szerokim, długoterminowym kanale wzrostowym. Powrót do górnego ograniczenia ma zasięg około 30%. Rynek niedawno zdaje się, że zakomunikował respektowanie dolnego ograniczenia, co zwiększa prawdopodobieństwo podbitki. W krótkim terminie (od lutego br.) kurs znajduje się w dość wyraźnym kanale spadkowym i w tej chwili znajduje się również na wsparciu i tego kanału (strzałka w górę). Oba wsparcia przecinają się na poziomie około 36,5-37 zł. Atutem dla byków w obecnej sytuacji jest podźwigający się RSI, zatrzymanie spadku poziomu MACD oraz wzrost schłodzonego STS. Wszystkie trzy wskaźniki dają sygnał kupna.

PKO BP - wskaźniki RSI, MACD i STS dają jednoczesny sygnał kupna


Spójrzmy na wykres bliżej.
PKO BP - wykres dzienny, perspektywa roczna

Na wykresie zaznaczono poprzednie poziomy. Jeden dodatkowy zaznaczono grubszą, czarną kreską. Jest to poziom 40 zł. Rynek niejednokrotnie pokazał, że ma go na uwadze (strzałkami znaczono momenty, gdzie można się doszukiwać reakcji). Młot z czwartku 10 lipca br. był początkiem wzrostów, dla których pierwszą przeszkodą powinien być właśnie poziom 40 zł, na który powinien się nałożyć opór krótkoterminowego kanału spadkowego. Dojście do tego poziomu to 2-2,5% od obecnych cen, a więc całkiem niewiele. W tej sytuacji celem technika powinno być wyłamanie górą z kanału spadkowego. Wtedy otworzy się droga do dobicia do górnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego, które będzie się znajdować na około 50 zł. Od obecnego poziomu to 25%, czyli 10 razy więcej niż 2,5%, a ryzyko zagrania porównywalne.

Taktyka gry: Oczekiwanie na dojście do poziomu 40 zł i szukanie dobrego miejsca do zajęcia pozycji w przypadku wybicia ponad krótkoterminowy kanał spadkowy.

Analizy Cornix

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka