Analiza techniczna - ABC Data

Okazja czyni złodzieja... i inwestora!


ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT. W I półroczu br. zaanektowała spółkę iSourse dzięki czemu uzupełniła swój asortyment o produkty Apple. W poprzednim roku zanotowała spory progres wyników finansowych oraz marżowy, co podkreślał Norbert Biedrzycki (prezes zarządu) na prezentacji wyników za 2013 r. Prezentacja wyników za I półrocze 2014 roku tutaj. Spółka niedawno wypłaciła pokaźną dywidendę i ogłosiła program BuyBack za 20 mln PLN. Efekty już są namacalne. (przykładowy raport z 26, 27 i 30 czerwca)

Do rzeczy. (Uwaga! Wykresy tutaj zamieszczone zostały sporządzane na stooq.pl, który inaczej pokazuje wykresy niż większość serwisów – Stooq przelicza wartości operacji na akcjach takich jak odcięcie dywidendy, prawa poboru.)

Na wykresie jest zaznaczony udany Setup z formacji klina oraz bazy. Dużo osób tam dopatrzyło się również flagi.  Układ na ABC opisywałem niedawno pokrótce przy okazji analizy technicznej Forte

ABC Data - wykres dzienny, perspektywa roczna


Miejsce zaznaczone strzałką w górę wskazuje wg. mnie dogodne miejsce do zajęcia pozycji. Są to poziomy bliskie 4 zł. Kumulują się tam trzy poziomy wsparcia. Jedno wynika z luki hossy na 3,99 zł - osiągnięcie tego poziomu zamknie lukę. Drugie wsparcie to okrągły i psychologiczny poziom 4 zł, a trzeci wynika linii kreślonej po lokalnych szczytach, która jest niestety opadająca. Aktualnie kurs znajduje się nad nią, ale jeśli znowu zejdzie poniżej cała sytuacja przyjmie negatywny wydźwięk. 

Naruszenie luki hossy rozpocznie się po przekroczeniu poziomu 4,05 zł, ale kurs może zareagować pozytywnie już wcześniej, więc zlecenie kupna można ustawić na 4,07 zł. 


Zagrożenia


Zagrożeniem może być formacja podwójnego szczytu (sprawdź teorię), która z czasem (bez jej zanegowania) nabierze mocy.

ABC Data - wykres dzienny, perspektywa roczna, ewentualna formacja podwójnego szczytu

Kurs wczoraj się zatrzymał idealnie na poziomie szczytu z połowy listopada 2013 roku (high obu świeczek na 4,28 zł). 

Innym zagrożeniem może okazać się utworzenie formacji wyspy (sprawdź teorię).

ABC Data - wykres dzienny, perspektywa 3-miesięczna, ewentualna formacja wyspy

W tym przypadku, kurs musiałby przeskoczyć 6-groszową strefę pomiędzy 4,05 zł a 3,99 zł. 


Podsumowanie 


ABC ma wiele pozytywnych przesłanek fundamentalnych (akwizycja iSource, progres wyników, skup akcji za 20 mln) oraz technicznych (kumulacją wsparć) do wzrostów. Z drugiej strony jest zagrożenie dwoma formacjami: wyspa oraz podwójny szczyt. 

Poziom wejścia: 4,07 
SL: 3,99 zł 
Potencjał wzrostu: minimum 4,28 zł

Stosunek Zysk/Ryzyko: 2,62 (zagranie będzie skuteczne przy minimalnej skuteczności 38,17%) 

Analizy Cornix

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka