Analiza techniczna - Inter Cars


Pisząc o Intercars należy najpierw przypomnieć poprzedni wpis, gdzie temat o CAR był naświetlany.

Była wtedy wyrysowana pewna linia, która niedawno zadziałała. Kurs aktualnie znajduje się ponad ważną strefą w okolicach historycznych szczytów. Wykres mówi, że to nie koniec. A co dokładnie można na nim znaleźć?
Na wykresie tygodniowym w perspektywie ponad 5-letniej widać przede wszystkim wybicie w połowie 2013 roku na historyczne szczyty ponad maksimum sprzed krachu w 2008 roku (strzałka w dół) oraz książkowe przebiegunowanie – dotychczasowy opór stał się wsparciem, które w połowie 2014 roku zostało wybronione w okolicy wsparcia długoterminowego trendu wzrostowego (ostatnia strzałka w górę).
W bliższej perspektywie (około 2-letniej) na wykresie tygodniowym można wyrysować więcej kresek. Ten screen jest po to, by mieć szersze pojęcie co się dzieje aktualnie na wykresie dziennym. 
Wykres dzienny nie różni się bardzo od tego z poprzedniego wpisu. Widać tutaj kilka kolejnych świeczek oraz reakcję rynku na wyrysowane wsparcie, które zadziałało wręcz idealnie. Zejście do wsparcia dużą świeczką podażową, a następnie wyciągnięcie na wsparciu spadków, co doprowadziło do pojawienia się młota (sprawdź teorię). Zmiana mikrotrendu na młocie została potwierdzona dużą świeczką popytową. Pozytywnym prognostykiem jest sygnał kupna na oscylatorze STS (strzałka w dół).

Trudno szacować potencjalny zakres ruchu wzrostowego, ponieważ aktualnym oporem są świeże historyczne szczyty, a dalej ograniczeniem są tylko emocje inwestorów. 
Należy mieć na uwadze, że w przedziale 220-230 zł może być dość mocna strefa podażowa, do przekroczenia której może być potrzebny mocniejszy impuls wzrostowy.


Analizy Cornix


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka