Analiza techniczna - Elbudowa

Elektrobudowa SA jest liderem wśród polskich firm elektroenergetycznych realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Obecnie realizuje kontrakt w dziedzinie energetyki jądrowej wykonując prace elektryczne na terenie Elektrowni Jądrowej OLKILUOTO 3 w Finlandii. Od 2006 roku regularnie dzieli się z inwestorami dywidendą (źródło).


Sytuacja techniczna spółki była szkicowana w jednym z poprzednich wpisów. Obecnie na wykresie doszło do pewnego przełomu. O czym konkretnie mowa?Kurs znajdował się na dolnym ograniczeniu bardzo szerokiego, choć spadkowego trendu długoterminowego. Na wykresie można również wyrysować wsparcie na poziomie 80 zł. To wsparcie ostatnimi czasy stało się oporem, z którym kurs sobie nie radził. Aż do teraz.


Jak widać na poniższym wykresie, cena poruszała się w dość czytelnych swingach. Pomimo to, że są to swingi spadkowe (niższy dołek od poprzedniego) to kanał jest dość szeroki. Swing w górę może dać około 50% zysku.


Gdzie kupić? Gdzie sprzedać?

Kupować można od razu lub po korekcie w zaznaczoną strefę (zielony prostokąt – są to okolice 90 zł).


SL należy postawić tuż pod świecą wzrostową, ale najlepiej poniżej ważnego poziomu jakim niewątpliwie jest 80 zł. Będzie to około 12% poniżej ceny zakupu. TP można postawić 50% wyżej, więc proporcja Zysk do Ryzyka jest bardzo zachęcająca – około 4,16.Analizy Cornix
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka