Analiza techniczna - Robyg


ROBYG SA jest spółką z branży deweloperskiej, która ostatnio jest na fali dzięki zwiększonemu popytowi spowodowanym podwyższeniem obowiązkowego minimalnego wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Gdzieś w tle jest również program Mieszanie Dla Młodych, który przewiduje dotacje wyłącznie do mieszkań kupionych na rynku pierwotnym (od dewelopera). Od dłuższego czasu można było zobaczyć na wykresie spółki pat – inwestorzy nie byli przekonani co zrobić z akcjami spółki. Co z tego wniknęło ?

Od razu napiszę, że wykres wygląda bardzo zachęcająco. Od ponad roku kurs spółki znajdował się w zacieśniającej się strefie konsolidacji – trójkąt symetryczny (sprawdź teorię).

Długo czekałem na konkretny ruch, który wyrwie kurs ze zbliżających się szczelin trójkąta. Były dwa wyjścia i w obu przypadkach spółka była warta uwagi. Albo wyjdzie dołem z zasięgiem do około strefy wsparcia (okolice1,8 zł) i stamtąd ruszy z powrotem w górę (zachowując wzrostowe swingi i trend) lub wyjdzie górą z zasięgiem do szczytu (max. To 2,58 zł). Jak widać na poniższym wykresie – kurs wyszedł z konsolidacji górą.Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zaakceptowanie propozycji rynku i zagrać zgodnie z wybiciem.


Ostatnia cena to 2,23 zł
SL na poziomie 2,13 zł, czyli ryzykujemy 10 groszy (4,69%). 
Ewentualny TakeProfit przed poziomem 2,58 zł, czyli np. 2,55 zł, co daje ewentualny zysk 32 groszy na każdej zakupionej akcji (14,35%). 

Takie zagranie daje korzystną proporcję Zysku/Ryzyko – 3,2, a więc będzie skuteczne przy minimalnej skuteczności 31,25% (co trzecie skuteczne zagranie da dodatni rezultat). 


Analizy Cornix

2 komentarze :

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka