Analiza techniczna - Galvo SA

Dzisiaj spółka z NewConnect, która utworzyła jedną z częściej spotykanych formacji, ale w skali rzadko spotykanej, ponieważ formacja dokonywała się przez 3 lata, a teraz jest w bardzo dobrym miejscu do zajęcia pozycji. Jaka to formacja?
Najpierw małe przedstawienie spółki. Galvo SA funkcjonuje w przemyśle ciężkim, ale jest przedsiębiorstwem głównie usługowym. 
 • "Można w skali kraju przedstawić kilkanaście firm o podobnym profilu jednak bez tak wysokiego poziomu wyrafinowania, jeśli chodzi o pokrycia galwaniczne. Domeną spółki są procesy srebrzenia, chromowania, cynowania, niklowania chemicznego, fosforanoania i inne specjalistyczne pokrycia." (źródło)
 • "Posiadamy automaty do galwanizowania zawieszkowego i bębnowego oraz szereg urządzeń pomocniczych. Współpracujemy ze światowymi liderami w dziedzinie galwanotechniki." (źródło)
 • "Firma zajmuje się szeroko rozumianym galwanizowaniem, a więc chemiczną i elektrochemiczną obróbką powierzchni metali, procesami srebrzenia, niklowania i cynkowania chemicznego. W swojej bogatej historii firma współpracowała ze światowymi przedstawicielami branży energetycznej, motoryzacyjnej, lotniczej, wojskowej, górniczej, czy elektronicznej." (źródło)
Jak sama spółka wspomina w dokumencie informacyjnym (praktycznie jest to prospekt emisyjny) jej przychody są bardzo wrażliwe na koniunkturę w przemyśle, ale pomimo kryzysu (np. w 2009 roku) potrafi pozostawać rentowna (4.12.4, strona 35).

Przejdźmy do meritum. Wykres tygodniowy, który powinien wiele tłumaczyć.

Za wzrostami przemawiają do mnie trzy czynniki:
 1. Na wykresie spółki utworzył się przeogromny, 3-letni spodek lub jak kto woli - baza. Po okresie konsolidacji następuje dynamiczne wybicie z formacji na dużym wolumenie, a następnie kurs osuwa się na o wiele mniejszym wolumenie do granicy wybicia. Jednak, tym razem poziom oporu, który został wcześniej przebity, teraz jest wsparciem. 
 2. Widać już pewne reakcje na to wsparcie. Za każdy razem akcje sprzedawane poniżej wsparcia są wykupywane przez rynek i każdy tydzień kończy się nad wsparciem. Rynek sam komunikuje, że tego wsparcia nie pozwoli tak łatwo przebrnąć. 
 3. Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze raz na wolumen. W połowie 2012 roku na poziomie około 0,70 zł pojawił się bardzo duży popyt, który zastopował długotrwałe spadki (pierwszy, zielony prostokąt). Następnie, kurs dwa razy testował to wsparcie, które wytrzymało. Cena nie miała wyjścia i po prostu musiała się w końcu wybić. Podczas wybicia ponownie pojawił się duży wolumen popytowy (drugi, zielony prostokąt). Można się spodziewać, że cena ponownie będzie bronić poziomu cenowego, gdzie pojawił się silny popyt. Nie można wykluczyć, że cena będzie później do niego wracać (tak jak w formacji), ale można się spodziewać, że teraz cena zareaguje na wsparcie. Jeśli cena dojdzie do lokalnego szczytu (maksimum podczas wybicia), będzie to oznaczać około 100% zysku od ceny obecnej.

 • Poziom wejścia: 1,23 zł.
 • StopLoss: 1,08 zł (13,89%)
 • Potencjał wzrostu/TakeProfit: 2,5 zł (103,25%)
 • Relacja Zysk/Ryzyko: 7,43 (zagranie będzie zyskowne w przypadku 14-procentowej skuteczności)


Analizy Cornix

PS. Kończy się promocja na zgarnięcie 65 zł premii za założenie konta i lokaty w Raiffeisen Polbank. Więcej informacji tutaj i tutaj. Zarejestrować się w promocji można pod tym linkiem.1 komentarz :

 1. Witam.Chcialem cos zagrac ale jak tu wejsc jak kurs lato co 20 % no i te obroty.Mozna zagrac najwyzej za 300 zl.Tadek

  OdpowiedzUsuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka