Analiza techniczna - Duon 2

Poprzednio na temat Duon'a wypowiadałem się w tym wpisie.  Zalecane kupno było na poziomie 1,6 zł, ale SL został postawiony zbyt ciasno. Kurs przekroczył poziom SL, ale później zaczął dynamicznie rosnąć, przekraczając znacznie również poziom realizacji, czyli 2 zł. Jeśli ktoś po tamtym wpisie kupił akcje, ale postawił SL szerzej lub nie postawił go w ogóle to do tej pory niemal podwoił swoją pozycję. W tej chwili powoli kurs dochodzi do 100% od zalecanego poziomu kupna.

Dlaczego wracam do tej spółki teraz?


Moją uwagę zwróciła ciągle poprawiająca się sytuacja finansowa spółki. W pierwszym kwartale 2015 roku (1Q2015) w stosunku do pierwszego kwartału 2014 roku (1Q2014) w wynikach finansowych zaszły następujące zmiany:
  • Przychody urosły o 80% - ze 131 mln zł do 237,5 mln zł - co oznacza, że spółka zdobywa rynek i coraz bardziej się na nim rozpycha.
  • Zysk operacyjny urósł o połowę - z 6,8 mln zł do 10,3 mln zł. Za przychodami podążają zyski z podstawowej działalności, ale trochę wolniej ze względu na szybszy przyrost kosztów wytworzenia produkcji sprzedanej, ale nie będę się w to teraz wgłębiał.
  • Zysk brutto wzrósł tylko o niecałe 10% - z 6,1 mln zł do 6,6 mln zł - ze względu na wyższe koszty finansowe działalności. Tak duże koszty finansowe wydają się jednorazowe. Wyniosły ponad 4,5 mln zł - wcześniej średnio było to 1,5 mln zł, a tylko raz przekroczyły 2 mln (2,2 mln zł).
  • Zysk netto wzrósł o ponad 20% - z 4,6 mln zł do 5,6 mln zł.
Spółka wyraźnie wychodzi finansowo na prostą, co widać na jej wykresie technicznym. Spółka ustanowiła właśnie nowe historyczne maksima, co jest główną przyczyną tego wpisu.

Wybicie z trójkąta opisanego w poprzednim wpisie nie było przekonujące, a przynajmniej nie od razu. Dopiero po około 2,5 miesiąca od wybicia spółka ruszyła w górę, ale za to bardzo dynamicznie nadrabiając swego rodzaju opóźnienie. Kolejne 2 miesiące spółka już nie próżnowała, a jej akcje w tym czasie zdrożały o ponad 50%. Od poziomu 2,4 zł nastąpiła korekta, która zjadła większość tego szaleńczego wzrostu. Korekta zakończyła się niemal idealnie z końcem 2014 roku. W 2015 spółka rośnie nieprzerwanie, bez większych korekt.

Brak dużych korekt mógł być spowodowany tym, że kurs akcji rósł o wiele spokojniej, a 1 czerwca spółka osiągnęła po raz kolejny najwyższą kapitalizację w historii (strzałka w dół).


Tym razem będzie to zagranie na nowe maksima. Temu wybiciu towarzyszy również luka wzrostowa, która będzie wsparciem dla ewentualnych korekt. Oby była to luka startowa (sprawdź teorię) - brakuje jedynie wyróżniającego się wolumenu. Był on najwyższy od ponad dwóch tygodni, ale w porównaniu z wolumen w okresie luty-maj 2015 był dość mizerny.

  • Poziom wejścia - 2,86 (cena zamknięcia z 1.VI.2015)
  • SL - albo pod poprzednim lokalnym dołkiem (dolna, czerwona kreska - 2,57 zł), albo pod wspomnianą luką (górna, czerwona kreska - 2,77 zł). Odpowiednio jest to ryzyko 11,28% i 3,25%. Wnioskując z poprzedniej analizy - należy przyjąć szerszy SL, czyli 2,57 zł.
  • Potencjał wzrostu - sky is the limit, brak ograniczeń ze względu na historyczne maksima.


Analizy Cornix
1 komentarz :

  1. Jak zwykle świetny artykuł, oby więcej !

    OdpowiedzUsuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka