Analiza techniczna - Integer

Na prezentowaną dzisiaj spółkę spoglądałem kilkukrotnie podczas dzisiejszej sesji giełdowej. Na początku nie mogłem się nadziwić, że jest tak słaba, a później, że tak udanie zdołała się wybronić. Nadal mam mieszane odczucia, ponieważ utworzyła się odpowiednia świeczka, na odpowiednim poziomie cenowym, ale nie towarzyszył jej odpowiednio wysoki wolumen, a powinien. O czym konkretnie mowa?Spółka od dołka w 2009 roku rosła praktycznie nieprzerwanie przez prawie 5 lat. W tym czasie zwiększyła swoją kapitalizację około 25 razy! Cena akcji urosła z ponad 12 zł do ponad 300 zł. Trudno było oczekiwać, że wzrosty będą trwały wiecznie. Tym bardziej, że wyniki Integera nie nadążały za wyceną i oczekiwaniami inwestorów. Kurs ceny akcji utrzymywał się w okolicach poziomu 300 zł przez prawie rok, który na początku wydawał się jedynie jak przystanek w dalszej wędrówce w górę. Jednak, tym razem było inaczej. 


Niemal od razu można było wyrysować ograniczenia kanału spadkowego, które kurs respektował i nadal się w nim znajduje. Jest on dość stromy - w spółka w rok utraciła ponad 60% kapitalizacji. 


I wreszcie... co się stało na dzisiejszej sesji?

Kurs akcji spółki spadał w najniższym punkcie o ponad 7%. Jednak, na koniec sesji cena została wyciągnięta na jedynie -0,9%.  W wyniku tego powstała świeczka typu młot (sprawdź teorię). 


Świeczka sugerująca odbicie powstała po silnych spadkach, więc powinna mieć duże znaczenie. Zabrakło wysokiego wolumenu, który powinien być o wiele wyższy od średniej niż był. Ewentualne odbicie powinno nastąpić przynajmniej do poprzedniego, lokalnego szczytu, tj. 134,5 zł, lub do mocniejszej bariery 150 zł, która jest również blisko górnego ograniczenia kanału spadkowego. SL należy ustawić pod minimum z dzisiejszej sesji, tj. około 107,5 zł.

Propozycja gry:


Poziom wejścia, cena aktualna - 115,45 zł.

SL - 107,5, ryzyko 6,87%.

Potencjał wzrostu:
1, 134,5 zł, zysk 16,50%.
2. 150 zł, zysk 29,93%.

Stosunek Zysk/Ryzyko - 2,4 lub 4,36 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności w 41,67% lub 22,94% przypadków)


Należy wspomnieć, że jest to ryzykowane zagranie spekulacyjne na dość krótki termin, ponieważ spółka znajduje się w intensywnym trendzie spadkowym.Analizy Cornix


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka