Lokata na Start krok po kroku + czy konto rzeczywiście w 15 minut?

Niedziela, godzina 20:17 – rozpoczynam rejestrację konta, które wedle zapewnień banku ma trwać nawet 15 minut. Czy rzeczywiście tyle będzie to trwać? Sprawdźmy, klikam w baner.
O tej lokacie było napisane w TYM wpisie. Jeśli chcesz równolegle wypełniać swój wniosek kliknij w TEN (promocja została zakończona 22.X.2014) link.

< < < Aktualizacja 16.X.2014r. > > >

Uwaga! Comperia przy współpracy z Meritum Bank oferuje bonus w postacie 60 zł dla każdego, kto założy powyższą lokatę! Więcej szczegółów TUTAJ (promocja została zakończona 22.X.2014).


Krok 1 - Wybieramy wniosek online w 15 minut. Przede wszystkim wybieramy założenie lokaty on-line. Ta forma pomija konieczność weryfikacji tożsamości i osobiste podpisanie umowy. Za to będzie potrzebny przelew weryfikujący z innego rachunku bankowego (taki sam jak np. na allegro czy w serwisie pożyczkowym kokos.pl). Jest jeden warunek – dane podane przy rejestracji w Meritum Banku (MB) muszą być takie same jak w banku, z którego wykonujemy przelew weryfikujący.


Krok 2 – Uzupełniamy swoje dane osobowe.Niezbędne informacje:

- Imię
- Nazwisko
- nr PESEL
- Seria i numer dowodu osobistego lub paszportu
- obywatelstwo
- nazwisko panieńskie matkiKrok 3 – Uzupełnianie danych teleadresowychTutaj są potrzebne adresy zamieszkania, zameldowania i korespondencyjny. 

Uwaga! Najczęstsze błędy pojawiają się właśnie tutaj, ponieważ są to informacje, które lubią się zmieniać. 

Niezbędne informacje:
- Adres zameldowania (ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj)
- Adres zamieszkania (ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj)
- Adres korespondencyjny (ulica, nr domu i mieszkania, kod pocztowy, miasto i kraj)
- numer telefonu komórkowego
- e-mail


Krok 4 – Uzupełniamy dane dodatkowe


Tutaj rozgrywa się zasadność kontaktu marketingowego oraz dysponowania danymi w celach marketingowych. 


< < < Aktualizacja 16.X.2014 r. > > > 

Uwaga! Osoba, która chce zakwalifikować się do bonusu Comperia w wysokości min. 55 zł musi tutaj zaznaczyć zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych. Jest to transakcja – bonus 55 zł w zamian za możliwość oferowania nam produktów banku.


Bank spyta czy chcemy założyć konto oszczędnościowe, walutowe, bądź też wziąć kartę debetową do otwieranego rachunku. Żadne z powyższych nie jest konieczne do zakwalifikowania się do otrzymania Lokaty na Start.

Tutaj bank spyta nas o zgodę marketingową. Będą trzy „zgody” do zaznaczenia. Zazwyczaj w takich chwilach jest sporo tekstu do przeczytania – jest tak i w tym przypadku. Zazwyczaj bank próbuje gdzieś między różne obowiązkowe zgody wpleść te marketingowe. 
Jak rozpoznać bez czytania i bez możliwości pomyłki te, które są konieczne? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie zaznaczyć żadnej. Jeśli jakaś jest domyślnie zaznaczona (częsta sytuacja) to trzeba ją odznaczyć. Gdy wypełniamy wniosek elektronicznie to wszystko jest wsadzone w odpowiednie algorytmy, a przez to odchodzi czynnik ludzki i procedury, które nie zawsze są stosowane wzorowo lub wszystko wyjaśniane jasno i wyraźnie. W przypadku systemu wszystko musi być czarno-białe – dlatego bez zaznaczenia koniecznych zgód system nie przepuści nas dalej oraz nie może wymagać zaznaczenia zgód nieobowiązkowych (w tym marketingowych).
Dzięki temu wiemy bez czytania tego długiego tekstu, które zgody możemy sobie odpuścić.


Dzięki temu wiemy, że konieczne są tylko dwie ostatnie zgody.Krok 5 – Dostęp i bezpieczeństwo 
Krok piąty jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o sposobie zabezpieczenia rachunku w przypadku, gdy zapomnimy hasła lub loginu. W tym miejscu bank daje dwie opcje. Ustanowienie swojego awaryjnego hasła, bądź podanie odpowiedzi na dwa pytania, które tylko my będziemy znali. 

Ja wybrałem drugą opcję. Te dwa pytania to: 


Najlepiej odpowiedzieć na nie w taki sposób, byśmy nie musieli pamiętać odpowiedzi, ale i tak będziemy znali odpowiedź, gdy bank podczas weryfikacji zada te dwa pytania.


W tym miejscu jest jeszcze ciekawy sposób na potwierdzenie autentyczności korespondencji. W tym miejscu wybieramy grafikę (możemy też wgrać swoją), którą bank będzie do nas dołączał do korespondencji e-mailowej. W ten sposób, będziemy wiedzieli, gdy ktoś będzie do nas mailował próbując podszyć się pod bank (np. oszuści w e-mailach lubią podawać dziwny i wymyślony powód na konieczność weryfikacji i wpisania kodu z otrzymanego sms-a. To najczęściej oznacza, że ktoś się włamał na nasze konto, ale potrzbuje jeszcze kodu z sms-a, które banki wymagają przy okazji np. wykonywania przelewu czy zmienianai danych zdefiniowanego wcześniej szablonu na koncie). Podszywaczom bardzo trudno będzie dowiedzieć się jaką grafikę wybraliśmy.

Krok 6 – Podsumowanie


Podsumowanie to weryfikacja zgodności wcześniej podanych informacji.

Jeśli wszystko się zgadza to możemy przejść dalej i zatwierdzić wniosek.


Krok 7 – Przelew weryfikujący

W tym momencie przechodzimy do potwierdzenia tożsamości o czym była mowa w kroku nr 2. Dzięki temu nie jest konieczne podpisywanie umowy przy kurierze ani wizyta w placówce banku. Pod spodem jest informacja o linku przez który można bezpiecznie wrócić w późniejszym terminie do strony z przelewem potwierdzającym tożsamość. Jest również informacja o numerze przyporządkowanym do wniosku. U mnie jest to: pierwsze 3 litery numeru rejestracyjnego z mojego miasta/data w formacie RRRRMMDD/liczba porządkowa. Jeśli jest to wniosek klienta zamieszkałego w Katowicach z 25 września i jest to 105-ty wniosek tego dnia to ten numer powinien wyglądać tak:

SK/20140925/105
Po zatwierdzenie tutaj jest do wyboru kilkanaście banków, z których możemy wysłać przelew potwierdzający. W moim przypadku jest to BZ WBK (swoją drogą – Konto Godne Polecenia przy okazji korzystania z promocji „700 zł”).

W tym przypadku wyskoczył mi komunikat o opóźnieniach. Jednakże, później nie było problemów. W tym momencie przeniosło mnie na stronę logowania do konto banku BZ WBK.

Po zalogowaniu się był wypełniony wzór do przelewu (tak samo jak podczas płacenia w serwisie Allegro). W tym momencie moją uwagę przykuła „Nazwa sklepu” oraz adresat przelewu. Szybko poradziłem się wujka Google. Jednak, to mnie nie satysfakcjonowało. Wszystko wygląda w porządku. Sprawdźmy jeszcze czy rzeczywiście są powiązani z Meritum Bank.Coś jest…Hm, to powinno wystarczyć. Zaakceptowałem. Wszystko dalej przebiegło jak standardowy przelew, czyli:

Akceptuję przelew -> Przechodzę dalej -> Otrzymuję SmsKod -> Sprawdzam czy zgadza się nadawca, numer konta, kwota i tytuł przelewu. Gdy wszystko się zgadza zatwierdzam przelew. 
Po wylogowaniu się wracamy na stronę banku, gdzie dostajemy informację, że rejestracja przebiegła prawidłowo. 

Jaki czas? 14:52. Całkiem nieźle. :D Gdyby odliczyć czas na robienie screenów z każdego kroku łatwo można by zejść do 11-13 minut. Pozostaje jeszcze kwestia otrzymania hasła do konta na e-mail, czyli to co leży po stronie banku.Niemal natychmiast dostaję e-mail (zauważyłem go po 5 minutach), że zgłoszenie przyjęto. W następnym e-mailu (13 minut od poprzedniego) bank poinformował mnie, że otrzymał przelew potwierdzający, ale wniosek musi być zweryfikowany przez pracownika banku. Ale kicha… Zapewne będzie to w standardowe dni robocze.


To zaprzepaściło założenie konta w 15 minut czy choćby w 30 minut (co i tak byłoby świetnym wynikiem). Specjalnie uruchomiłem cały proces w niedzielę wieczorem (gdy 99% ludzi nie pracuje), by sprawdzić czy cały proces jest zupełnie zautomatyzowany czy nie. Bardzo możliwe, że gdyby konto było zakładane w tygodniu w godzinach roboczych to informacji o weryfikacji konta przez pracownika w ogóle bym nie otrzymał. Krok 8 – Logowanie do konta


Następnego dnia (poniedziałek) o 8:31 otrzymuję e-mail, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie oraz z moim loginem i hasłem (które zostało wysłane sms-em na numer telefonu komórkowego podane w zgłoszeniu). Jako załączniki otrzymałem regulaminy, umowę rachunku, TOiP oraz (a jakże!) grafikę, którą zaznaczyłem na 5 Kroku zakładania konta. 

Dalej poszło gładko. Należy wpisać swój login (podany w e-mailu)…… oraz hasło maskowane, które bank przesłał sms-em.

W między czasie dosłałem na konto 1 000 zł, które zasili Lokatę na Start.

Po zalogowaniu się na konto należy otworzyć zakładkę Lokaty, a tam wybrać kwotę lokaty oraz wybrać z listy „Lokata Start” na 2 miesiące z oprocentowaniem 5%, a następnie zatwierdzić.

Ważne! Ta lokata będzie dostępna na liście tylko przez miesiąc od daty złożenia wniosku o rejestrację konta !


Dzięki tej operacji na koncie mam dwa produkty – rachunek z kontem osobistym oraz 2-miesięczną lokatę na 5%.


Analizy Cornix

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka