Dwie najlepsze lokaty na rynku - 5% w skali roku na 4 miesiące


Każdy inwestor powinien trzymać odpowiedni dla swojej strategii inwestowania, typu osobowości i skłonności do ryzyka procent kapitału w bezpiecznych gotówce i ekwiwalentach pieniężnych, które można bez większego problemu i szybko upłynnić. Taki zapas jest potrzebny, ponieważ stanowi swego rodzaju bufor finansowy oraz rezerwę, którą można wykorzystać w przypadku nadarzenia się nadzwyczajnej okazji np. w przypadku zupełnie irracjonalnego spadku cen akcji bardzo mocnej fundamentalnie spółki. 

Współczesna gospodarka funkcjonuje przy pełzającej inflacji, a więc nawet gotówkę trzeba inwestować (zabezpieczać) w bezpieczne instrumenty, które służą do ochrony kapitału przed inflacją. 

Obecnie są dwie najlepsze (subiektywnie) lokaty na rynku, które pozwalają ulokować kapitał na 5% na 2 miesiące (w sumie 4 miesiące). 

Meritum Bank – Lokata na Start< < < Aktualizacja 16.X.2014r. > > >

Uwaga! Comperia przy współpracy z Meritum Bank oferuje bonus w postacie 60 zł dla każdego, kto założy powyższą lokatę! Więcej szczegółów TUTAJ. Informacja o tym jak krok po kroku założyć konto i lokatę TUTAJ.


Lokata na Start daje 5% w skali roku oraz zawierana jest na okres dwóch miesięcy. Na lokatę można wpłacić od 1 000 zł do 10 000 zł. Lokatę można zawrzeć całkowicie przez Internet i (wg. banku) trwa to tylko 15 minut. (Można również standardowo przez kuriera lub wizytę w oddziale, ale wtedy czas wydłuża się do standardowych 4 dni.) Tak błyskawiczne tempo jest możliwe dzięki temu, że bank nie będzie weryfikował naszej tożsamości, a po prostu zaufa innemu bankowi. Mówiąc konkretniej – weryfikacją będzie przelew bankowy (nawet na 1 grosz) z innego naszego konta, którego jesteśmy posiadaczem, na nowoutworzone konto w Meritum Banku. Dane osobowe i teleadresowe muszą być jednakowe jak te w banku z którego będzie wychodził przelew weryfikujący. Meritum Bank opiera się na twierdzeniu, że skoro inny bank zweryfikował naszą tożsamość to on sam już tego robić nie musi. Depozyt będzie objęty gwarancjami BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego). Jest to lokata numer 1 według rankingu lokat za lipiec serwisu bankier.pl - zobacz tu (czego bank nie zapomniał unaocznić). 

Warunki:


Lokatę jest przeznaczona dla nowych klientów, którzy założą Proste Konto Osobiste (PKO). 

Lokatę należy uruchomić po zalogowaniu się na konto w ciągu miesiąca od złożenia wniosku o otwarcie rachunku. Po upływie miesiąca ta opcja znika z naszej bankowości elektronicznej. By założyć lokatę należy posiadać środki na koncie osobistym MB (nie można ich przelać z rachunku w innym banku). Można uruchomić jedną lokatę.

PKO jest całkowicie bezpłatne. Brak opłat jest za standardowe czynności podczas używania rachunku, tj. otwarcie i prowadzenie, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy krajowe itp. 

Opłaty są pobierane zwyczajowo (jak we wszystkich bankach) za niestandardowe operacje takie jak wpłaty gotówkowe na konta w innych bankach, przelewy w Oddziale lub zlecone telefonicznie, przelewy natychmiastowe, potwierdzenie wykonania przelewu odbierane w Oddziale, faksem lub pocztą listowną itp. (Więcej tutaj -> Tabela Opłat i Prowizji )

Po dwóch miesiącach trwania lokaty konto można bez żadnych konsekwencji zamknąć. Okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc

W skrócie:


Jeśli nie masz konta w Meritum Banku i masz od 1 000 do 10 000 zł wolnej gotówki...

...możesz założyć lokatę oprocentowaną na 5% w skali roku na okres dwóch miesięcy.

Jak to zrobić? 

>> Kliknij Tutaj, aby założyć Lokatę na Start << 
(promocja została zakończona 22.X.2014)

A następnie:

1. Załóż konto przez Internet w 15 minut i potwierdź swoją tożsamość wysyłając na nowoutworzone konto przelew z innego rachunku bankowego, którego jesteś posiadaczem, na dowolną kwotę (dane osobowe i teleadresowe podane w obu bankach muszą być identyczne).

2. Odbierz mail od Meritum Banku z danymi do logowania.

3. Prześlij na konto w Meritum Banku kwotę jaką chcesz zdeponować na lokacie.

4. Zaloguj się na konto w Meritum Banku i uruchom lokatę. (W ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku o ROR).

5. Po upływie dwóch miesięcy pieniądze z lokaty wpłyną na Twoje konto w MB. Teraz możesz przelać pieniądze wraz z odsetkami na swoje główne konto i wypowiedzieć umowę konta (1-miesięczny okres wypowiedzenia). Konto w MB oczywiście jest darmowe (otwarcie i prowadzenie, przelewy krajowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce).
Deutsche Bank - dbLoka@ta


Analogicznie do poprzedniej lokaty, dbLoka@ta jest oprocentowana na 5% na okres dwóch miesięcy oraz można założyć jedną. Wniosek również składa się internetowo. Oferta jest skierowana do nowych klientów (brak aktualnych relacji z bankiem). Również jest tylko 1-miesięczny okres wypowiedzenie konta. Gwarancja depozytu jest zapewniona przez BFG

Inna jest kwota minimalna. Można wpłacić od 2 000 zł do 10 000 zł

Różnica jest również w obligatoryjności zakładania konta osobistego. Jednak, w przypadku ominięcia założenia konta oprocentowanie depozytu spada o połowę, tj. do 2,5%. 

Konto osobiste dbNET również jest całkowicie darmowe
WAŻNE: Wystarczy znaczyć, że nie chcemy Karty IQ dołączanej standardowo do konta lub wykonamy za jej pośrednictwem transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł w miesiącu (kalendarzowym). W przeciwnym razie bank naliczy miesięczną opłatę za kartę - 5 zł.

W przypadku zerwania lokaty przed terminem odsetki nie są naliczane. 


Jak założyć lokatę? A następnie:

1. Wypełnij wniosek i powiedz, że chcesz skorzystać z dbLok@ty oprocentowanej 5% w skali roku.

2. Wykonaj przelew na otrzymany w e-mailu od banku numer rachunku lokaty terminowej na kwotę jaką zadeklarowałeś we wniosku.

3. Po dwóch miesiącach możesz wypłacić swoje pieniądze łącznie z odsetkami oraz wypowiedzieć umowę konta z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia (choćby po to, by zerwać relacje z bankiem i ponownie stać nowym klientem kwalifikującym się do kolejnej, ewentualnej promocji). 


Warto pamiętać o rzeczy, która nie musi być jasna dla wszystkich:
Po wejściu na stronę dbLok@ty rejestruje się podając imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Przed wysłaniem formularza warto odznaczyć wszystkie zgody oprócz jednej, która podświetli się na czerwono jako wymagana.


Od autora: Podane wyżej linki do założenia lokat bankowych są linkami afiliacyjnymi, dzięki którym otrzymuję prowizję od banku. Jeśli ten post Ci pomógł – użyj ich. Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie pomoże finansowo.

 
Analizy Cornix

2 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka