Analiza techniczna - 01Cyberaton

Dzisiaj przedstawię analizę techniczną spółki, która bardzo mi się podoba pod względem technicznym na wykresie, ale do której mam spore zastrzeżenia pod względem fundamentowanym
Jest to przede wszystkim ogromna rentowność sprzedaży netto (aż za duża), brak podatku dochodowego od dawna (spółka tłumaczy to tarczą podatkową wynikającą ze strat poniesionych w poprzednich okresach obliczeniowych) oraz wycena tych zysków przez rynek, która jest wręcz śmieciowa. 
W raporcie za IIQ2015 spółka pochwaliła się zyskiem prawie 3 mln zł. Przy obecnej ilości akcji około 4,5 mln daje to  około 60 groszy na akcję. Przy cenie 3 zł to C/Z = 5. Wskaźnik koło 10 przyjmuje się zazwyczaj jako atrakcyjny. Wskaźnik 5 oznacza, że przy zyskach rocznych np. 10 mln zł kapitalizacja spółki wynosi jedynie 50 mln. Jest to bardzo niska wycena, której według mnie nie można wytłumaczyć jedynie irracjonalnością rynku. Przyczyna musi być głębiej, której nie widać w raportach (ja nie widzę). Jednakże, spółka w tym roku wypłaciła dywidendę, a to zawsze jest oznaka zdrowia. Dlatego spółka dostaje kredyt zaufania.

Co zwróciło moją uwagę na wykresie technicznym?

Przede wszystkim jest to ogromny klin oraz bliskość długoterminowego wsparcia wzrostowego. Widać również podwyższony wolumen, który odznaczał się na dołkach. Była tak również niedawno, gdy cena dynamicznie przekroczyła poziom 3 zł. 

Spółka przekraczając poziom 3 zł przebiła przy okazji inną linię spadkową, która otworzyła się wewnątrz formacji klina (kreska w środku). 
W bliższej perspektywie widać inne pozytywne czynniki.

Należy tu dołożyć przede wszystkim opór na poziomie 3 zł, który był mocną przeszkodą. Został on przebity jednym zdecydowanym ruchem na podwyższonym wolumenie. Od tego czasu wolumen przygasa, a kurs powoli się zbliżał do przekroczonego oporu, który teraz staje się wsparciem (sprawdź teorię). 
Są to typowe oznaki przejścia oporu oraz korekty do niego (retestu). Dzisiaj się utworzyła bardzo ważna świeczka, która obroniła poziom 3 zł podczas gdy rynek testował to nowe wsparcie. 

 

Nadal można się załapać na bonus 50 zł
i lokatę 3-miesięczną na 4% w Eurobanku.
Termin upływa 31 października! Szczegóły tutaj.

 


Czy są jakieś negatywne czynniki na wykresie 01C? 


Tak, zawsze są i ta sytuacja nie jest wyjątkiem.

 1. Po pierwsze młot nie utworzył się na podwyższonym wolumenie (sprawdź teorię). 
 2. Nadal w grze jest najważniejszy opór, tj. opór trendu spadkowego, który tworzy górne ograniczenie klina.


Według mnie, wsparcie długoterminowego trendu wzrostowego (które również jest w pobliżu) będzie silniejsze, ponieważ obowiązuje od 2,5 roku, czyli 5 razy dłużej niż spadkowego (pierwszy wykres). 
SL stawiamy pod dzisiejszą świeczką-młotem - Low to 2,84, SL to 2,78 zł. Pierwszy i decydująca punkt oporu to strefa pomiędzy około 3,4 a 3,6 zł. Tam znajduje się wierzchołek ostatniego impulsu wzrostowego oraz strefa konsolidacji z wakacji tego roku. Aczkolwiek, celem powinno być wyjście górą z klina gdzie zasięg jest nawet do 8 zł - po drodze są opory na 4 zł i 5 zł. Ja, wchodząc w to zagranie, nie sprzedawałbym w strefie 3,4-3,6. Wolałbym poczekać aż kurs wyjdzie z klina i ewentualnie zamknąć pozycję na 0 po nieudanej próbie i powrocie do okolic 3 zł. Celem jest minimum 4 zł, gdzie może się zakończyć pierwszy impuls wzrostowy po wybiciu w górę z klina. 


Propozycja gry:


Poziom wejścia, cena aktualna - 3 zł

SL - 2,78 zł, ryzyko 7,33%.

Potencjał wzrostu:
TP1 - 4 zł, zysk 33,3%.


Stosunek Zysk/Ryzyko - 4,54 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności w 22,03% przypadków)Analizy Cornix
W ramach promocji Comperia Bonus 4 za założenie konta w Eurobanku można otrzymać bonus 50 , lokatę 3-miesięczną na dobre 4% i kolejną na 5% oraz wygrać nagrody, m.in. Toyotę Aygo! Warunki są łatwe do spełnienia. Termin upływa 31 października! Szczegóły tutaj.


4 komentarze :

 1. Witam ponownie :)
  Jeśli można to i tutaj nieco skomentuję i zachęcę do małej aktualizacji.
  Młotek na dziennym, pod którym ustawiałeś SL nie zadziałał, ale faktycznie nie powstał na sensownym wolumenie i na tygodniówce ten poziom nie istnieje.
  Natomiast teraz zdaje się być ciekawiej bo kurs doszedł w okolice zamknięcia z 12.2014 a na zamknięciu (wykres tyg.) wymalował kolejny młotek, który opiera się na starej linii trendu.
  Dzisiejszy kurs zblokowany 2szybkimi średnimi (SMA15/45). Obroty nie powalają, nie wiem co się dzieje w fundamentach (resplity itp), ale może tworzy się grunt pod ciekawe odreagowanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że można. Każdy komentarz mile widziany. ;)

   Na drugi dzień po analizie kurs rusyzł do góry. Rósł nawet o 5%, ale udało się ugrać ostatecznie tylko 3,3%. Później dwa dni marazmu i powrót do 3 zł. Ja pewnie bym sprzedawał w okolicach zera, bo kurs niemrawo reagował.

   01C jest ogólnie dziwną spółką, bo na jej wykresie można mnóstwo rzeczy wykreślić i zawsze znajdzie się potwierdzenie.
   Np. w tej chwili wykres można postrzegać jako wybronione wsparcie ba poziomie 2,5 zł. (Świeczki z 16-18 listopada tworzą gwiazdę poranną - to co teraz mamy na WIG).

   Jednak, ja widzę tam co innego. Po pierwsze, zejśc poniżej długoterminowy trend (na tygodniowym nie jest to już ta ewidentne, ponieważ jest młot). Ostatnia świeczka jest wg. mnie arcyważna. Spójrz na screen -> http://prntscr.com/95cmpk Korpus zatrzymał się na przecięciu linii wzrostowego trendu długoterminowego (która teraz jest oporem) oraz krótkoterminowego trendu spadkowego. Dodatkowo, można uznać, że knot odbił się od poziomu 3 zł (wsparcie z wspiu, obecnie jest to opór). No i niemały wolumen.

   Co stanie się teraz z kursem spółki? Kto wie. (: Na pewno wielu znajdzie na każdą reakcję masę wytłumaczeń, bo wykres jest dość obfity.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Da się tak narysować jak na screenie. Ale ciągnąc po knotach, linia będzie już przebiegała pod zamknięciem ostatniej świecy. Więc aż tak jak w aptece, chyba tego nie rozstrzygniemy :)

  Dobre zwrócenie uwagi na gwiazdę poranną. Totalnie to przegapiłem sprawdzając notowania dopiero w pt.
  Jestem pewien, że już we czwartek bym to zagrał bo specyfika spółki pozwala liczyć na częsty i niezły jak na NC day-trading, zwłaszcza po takiej korekcie i wyprzedaniu.
  Póki co, najrozsądniejsze wydaje się czekać na ponowne wybicie okolic + 3,00zł
  Jest tam trochę podaży, będzie się to równało z wyjściem nad szybkie średnie i schodzi się tam linia trendu spadkowego. Tak to amatorsko widzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja widzę nagromadzenie linii w okolicach 3 zł.
   http://prntscr.com/962l6g
   Z drugiej strony, jeśli przejdą ten poziom to może być gorąco, bo na tej spółce jak będzie ruch to dynamiczny.
   Z trzeciej strony natomiast, mogą walnąć 10-procentową świeczkę i w tym samym dniu skontrować do poniżej 3 zł tworząc bardzo nieprzyjemną świeczkę.

   Moje główne przesłanie w sumie niezmienne - wszystko może być.

   Usuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka