Analiza techniczna - LSI Software


Dzisiaj analiza techniczna spółki z branży IT na GPW - LSI Software. Spółka zajmuje się ogólnie systemami ERP, które pomagają w prowadzeniu biznesu i zarządzaniu nim. Sprzedaje swoje autorskie produkty w wersjach "pudełkowych". Oferta jest dość szeroka, ponieważ obejmuje gastronomię, hotelarstwo, handel detaliczny, sektor MŚP oraz ogólnie pojętą rekreację i rozrywkę (baseny, targi, pola golfowe). Rozwój spółki widać po zwiększających się przychodach. 

Dlaczego właśnie teraz zamieszczam analizę techniczną spółki ? Oczywiście dlatego, że na wykresie widać okazję do zarobku. 

Oferta pudełkowa spółki

Zakres oferty

Przykładowy produkt dla gastronomii - POSitive Restaurant - do obsługi klientówPrzychody kwartalne w okresie od 1Q2006 do 2Q2015 


A co widać na wykresie technicznym? 


Cena zaczęła mocno rosnąć pod koniec 2013 roku - o około 100% do prawie 10 zł (od najniższego punktu to aż 400%, 2,5 zł - 10 zł). Widać na początku tego ruchu wzmożony wolumen.
Pół roku temu, gdy cena zaczęła wracać w te rejony, znów zaczął rosnąć wolumen. Cena zeszła minimalnie do 3 zł. Ten obszar, tj. pomiędzy ceną 3 zł, a 4 zł można spokojnie określić jako strefa popytu

Już na tym wykresie widać, co jest zamierzeniem tej analizy. 
A chodzi o wybicie ze strefy popytu po wcześniejszej akumulacji akcji i ruchu powrotnego w atrakcyjne cenowo rejony. 


Na powyższym wykresie zaznaczyłem kilka najważniejszych kresek i poziomów. Te aktualne zaznaczyłem strzałkami. Najważniejszymi obecnie poziomami jest 4 zł i 5 zł. Od tych cen kurs już trzykrotnie się odbijał. Przy cenie 5 zł powinien zostać postawiony pierwszy TP, który zrealizuje część zysków. Jest to 25% od obecnej ceny. SL powinien zostać postawiony pod długą, białą świecą, która wprowadziła kurs w rejon 4-5 zł. Jej Low znajduje się na poziomie 3,71 zł, a więc SL około 3,64 zł - ryzyko 9%.  To podejście krótkoterminowe. A co z długim terminem?


Przede wszystkim niepokoi mnie gruba czerwona kreska, która tworzy obecnie ostatni, ale najmocniejszy opór trendu spadkowego. Przeciwwagą dla tego jest pokonanie już dwóch pośrednich, mniejszych oporów zaznaczonych cienkimi czerwonymi kreskami. Optymistycznie nastraja również wspomniana formacja, tj. akumulacja w strefie popytu, wybicie oraz retest do poziomu 4 zł. W tym momencie można już spekulować o zmianie trendu na wzrostowy, ponieważ uwidaczniają się pierwsze pozytywne swingi (wykres poniżej).

Pomimo najmocniejszego i (jeszcze) niepokonanego oporu to więcej jest pozytywnych aspektów. W tym momencie trzeba mieć na uwadze, że może to być początek większego, kilkuswingowego trendu wzrostowego do poprzednich szczytów, tj. około 8 zł, co da ponownie 100% tak jak poprzednio pod koniec 2013 roku.  Jednak, należy obserwować reakcję kursu na opór - jeśli będzie zdecydowana, a popyt szybko odpuści to będzie znak do zamknięcia pozycji nawet przed osiągnięciem SL.Propozycja gry:


Poziom wejścia - 4 zł

SL - 3,64 zł, ryzyko 9%.

Potencjał wzrostu:
Najpierw 5 zł, zysk 25%.


Stosunek Zysk/Ryzyko - 2,78 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności w 35,97% przypadków)Analizy CornixW ramach promocji Comperia Bonus 4 za założenie konta w Eurobanku można otrzymać bonus 50 , lokatę 3-miesięczną na dobre 4% i kolejną na 5% oraz wygrać nagrody, m.in. Toyotę Aygo! Warunki są łatwe do spełnienia. Szczegóły tutaj.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka