Analiza techniczna - Industrial Milk Company

We wczorajszym poście pisałem, że na rynku istnieją mocne ruchy. Przyjrzałem się głównie największym spółkom. Jednak, mniejsze spółki/indeksy też nie próżnują. Istnieje jeden, nieduży indeks, który w ciągu ostatniego niecałego roku urósł 75% od dołka po dość sporej i regularnej obniżce i (wydaje mi się) na dobre zmienił trend na wzrostowy. Co ciekawe, pomimo utworzenia go 2 lata po bessie z lat 2007/2009... nieustannie spadał. Pomimo wspomnianej zwyżki 75%, musiałby urosnąć jeszcze 3-krotnie od obecnego poziomu, by wrócić do startowego poziomu, ale wszystko przed nim. 

Jaki indeks mam na myśli? Pewnie wielu się już domyśla. 


Chodzi tutaj o WIG-Ukrain.


Chociaż przed samym indeksem jest bardzo mocny opór (potężna luka spadkowa pomiędzy 350 pkt a 400 pkt) to na pewno da się znaleźć w indeksie spółki, które trend dopiero teraz przełamały i mają jeszcze sporo do nadrobienia za indeksem. 


Ja jedną znalazłem. Jest to właśnie Industrial Milk Company (IMC).

To właśnie dzisiaj spółka wyszła górą z 2-letniego intensywnego trendu spadkowego. Ma jeszcze przed sobą parę mocnych przeszkód, ale dzisiejsza świeca ponad 10-procentowa świadczy o tym, że pojawił się popyt. Na razie niewielki, ale już widoczny. Jedną z przeszkód będzie trwałe przejście poziomu 6 zł (dzisiejszy close to 6,01 zł). Drugą będą okolice przed poziomem 8 zł, które co najmniej czterokrotnie pokazały, że liczą się na wykresie.

Jednakże, gra jedynie na dojście do strefy przed poziom 8 zł da około 30% zysku od obecnych poziomów w stosunkowo krótkim czasie, a celem powinno być ponowne przebiegunowanie strefy przed poziomem 8 zł, by ponownie stała się mocnym wsparciem jak to bywało zazwyczaj w przeszłości. 


Co możemy położyć na drugiej szali? Tzn. co zaryzykować/Gdzie postawić SL?

Według mnie, należy poczekać 1-2 sesję, by uniknąć ewentualnej, natychmiastowej kontry podaży/realizacji zysków po 10-procentowej świecy i po tym czasie zakupić akcje w cenie 5,9-6,1 zł. A SL postawić tutaj:
tj. pod najniższym szczytem (trochę z braku lepszego miejsca) - 5,5-5,6 zł. 


Propozycja gry:


Poziom wejścia - 5,9-6,1 zł.

StopLoss - 5,5-5,6, ryzyko 9,84-5,08%, średnia 7,46%

Potencjał wzrostu:
1, 8 zł, zysk 30%.
2. Po przejściu i przebiegunowaniu strefy przed poziomem 8 zł następne opory są na 10 zł, 12 zł i 16 zł. To zysk odpowiednio 66%, 100% i 166%, ale zostańmy przy wersji 1.

Stosunek Zysk/Ryzyko - 4,02 (zagranie będzie zyskowne przy minimalnej skuteczności w 23,81% przypadków)


Analizy Cornix2 komentarze :

  1. profesjonalna analiza

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładnie to wygląda, wchodzisz ? Tym bardziej że kernel podciągnał ;-)

    OdpowiedzUsuń

Analizy Cornix © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka